|
|
Prispevki (34)  Poklici: Učenec danim poklicem poišče žensko obliko.  Razumem, kar berem: Posodobljena spletna stran z množico odličnih nalog iz različnih področij.   Zdravilne rastline 1: Učenci preverijo svoje poznavanje najbolj pogostih zdravilnih rastlin iz svojega okolja. Uporabljene fotografije so prosto dostopne na spletu. Sem sodi tudi skrivanka Zdravilne rastline 2  Pustna premetanka: Premeči črke in najdi besedo za slovensko maškaro.  Pust na Slovenskem: Kako dobro poznaš slovenske maškare? Poišči pare in jih z miško povleci skupaj.  Mlaka: Ob prispevku učenci spoznajo mlako. Pri tem spoznajo pomen življenja v in ob mlaki. Seznanijo se z rastlinskim in živalskim svetom mlake. Svoje znanje pokažejo z rešitvijo kvizov na to temo. V povezavi z mlako so v prispevku prisotne tudi uganke.  Velikonočni simboli: Učenci povežejo sliko in besedo, ki ustreza simbolu.  Čebele: Prispevek je za obravnavo življenja čebel. Seznanijo se s čebeljo družino. Spoznajo razmnoževanje čebel. Poudarek je na pomenu čebeljih pridelkov (med, propolis, vosek,...).   Slovenska imena mesecev: Včasih so se uporabljala slovenska imena mesecev, potem pa so jih spodrinila tista, ki jih uporabljamo danes. Kako dobro jih poznaš? Klikni na ustrezne pare.   Državni prazniki: Poveži praznik in mesec, v katerem je.  Kdor vozi kolo, še ni kolesar: Malo sem pobrskala po prispevkih mojih kolegic in kolegov in iz mnogo dobrih idej je nastalo nekaj malega spletnih nalog.  Dolg-čas: Utrjevanje in pretvarjanje merskih enot za čas.  Koliko stopinj?: Med ponujenimi odgovori izberi pravilnega. Vir:http://eu.ixl.com/   Zelenjavni vrt: Učenci spoznajo delo v zelenjavnem vrtu. V njem pridelamo hrano ter pri tem potrebujemo ustrezno orodje.  Znaki za nevarne snovi: V nalogi učenci utrjujejo poznavanje znakov za nevarne snovi. K nalogi sodi učni list Znaki za nevarne snovi - branje.  Pasji dnevi: Vroča skrivanka - poišči besede v vseh smereh.  Uganke o žuželkah: Iz bogate zakladnice ugank sem zbrala le tiste o žuželkah in pajkih ter jih uporabila ob zaključku teme pri NIT.  Koledar: dnevi v tednu: Izberi ali vpiši pravilni dan v tednu.  Slovenski prazniki: Izberi ali vpiši, na kateri dan praznujemo določeni praznik - Kaj spada skupaj?: Sklop 6 nalog, kjer učenci ugotavljajo, kaj spada skupaj.
  Kdo bo koga: Učenci iz danih sličic sestavljajo prehranjevalne verige.  Koliko je ura?: Otroci s pomočjo računalnika osvojijo uro npr. 1:30  Prej, zdaj, potem: Učenci utrjujejo pri urejanju fotografij pojme prej, zdaj in potem.  Letni časi: Učenec utrjuje, kako si sledijo letni časi. - 5 nasvetov za zdrave zobe: Učenci urejajo dele povedi v pravilne trditve.
 - Dan, teden, mesec, leto: Učenci ponovijo in utrjujejo vse o koledarju.
  E-naloge: Geografija in zgodovina: Pestre, zanimive naloge z različnih področij.   Prometni znaki: Prepoznaj znake in jim določi namembnost - Starši in mladiči: Poznajo štiri živalske družine. Sklepajo, da so potomci podobni »staršem« in med seboj, toda ne povsem. Ob tem določene naloge rešijo v zvezek.
  Spomin - ure: Učenec spoznava vrste ur. Išče enake pare.  Spomin - vreme: Učenec igra igro spomin in ob tem utrjuje vremenske znake.  Zapis ure - digitalni: S pomočjo računalnika otroci osvojijo zapis ure npr. 3:15  Dnevi in meseci: Učenci s pomočjo pripravljenih nalog utrdijo poimenovanje in razporeditev dnevov in mesecev. Vaje so pripravljene s spletnim orodjem Brez knjige. Če ste registrirani na spletni strani Brez knjige, lahko test vzamete iz javne knjižnice testov in ga dodelite svojemu razredu. S tem pridobite zelo natančno povratno informacijo o uspešnosti reševanja za vsakega posameznega učenca. Navodila za dodelitev testa dobite na
.  - Od rojstva do....: Učenec si izoblikuje predstavo o začetku, trajanju in koncu življenja. Sličice razporedi v pravilno časovno zaporedje.

|