|
|
Prispevki (36) -  Zdravilne rastline 1: Učenci preverijo svoje poznavanje najbolj pogostih zdravilnih rastlin iz svojega okolja. Uporabljene fotografije so prosto dostopne na spletu. Sem sodi tudi skrivanka Zdravilne rastline 2
- Brez knjige (prosto dostopna zbirka nalog in orodje za pripravo testov, kvizov …): Zbirka nalog vsebuje vaje za matematiko (te so najbolj obsežne), geografijo, kemijo, biologijo, angleščino, nemščino, španščino in francoščino.
Orodje za učitelje pa omogoča pripravo lastnih testov oziroma kvizov za vse predmete. Pri pripravi so učitelju na voljo že pripravljene naloge, uporabi lahko teste iz javne knjižnice testov, ali pa naloge sestavi sam. Učitelj se mora najprej registrirati (to vzame približno 2 minuti časa) in takoj nato že lahko začne z uporabo.
Največja pridobitev za učitelja, ki uporablja teste pripravljene z orodjem Brez knjige, je podrobna povratna informacija o uspešnosti reševanja za vsakega posameznega učenca. Ta je na voljo v opisni in grafični obliki, kar tudi kaže tale primer (klik, PDF).
Na voljo so tudi podrobna navodila za pripravo lastnih vaj (klik).
Nekaj primerov testov za:
Za spremljanje znanja poštevanke s pomočjo orodja Brez knjige, je v javni knjižnici testov na voljo že pripravljen test. Oglejte si navodilo (klik), kako ta test dodelite vašim učencem.
- Sesalci - eko bralna značka: Spletni kviz o sesalcih narejen za eko bralno značko, vendar uporaben tudi za poučevanje naravoslovja oz. biologije. Narejeno je po knjigi iz zbirke e.raziskovalec.
-  Naše okostje: Naloga je namenjena učenju in utrjevanju. Vir: Urška Lunder, Biologija 9, Rokus 2005
-  Vretenčarji: Najprej si ogledamo prosojnico s pregledom značilnosti vretenčarjev. nato lahko rešimo tri naloge in sestavimo sliko enega od vretenčarjev. Izvedeli bomo, zakaj živali razvrščamo in po katerih lastnostih ter kako razvrščamo vretenčarje.
-  Naravoslovne naloge za nižje razrede Timss 2007: Kviz znanja je narejen po nalogah iz publikacije, ki je nastala v okviru projekta Mednarodna raziskava trendov znanja naravoslovja 2007.
-  Zgradba, raznolikost in soodvisnost živega: Za ogled gradiva potrebujete brskalnik Internet explorer verzije "6 SP" ali novejso verzijo.
V brskalniku mora biti namescen dodatek "adobe flash player verzije 10", katerega namestitev zahteva brskalnik sam. Rocno pa lahko dodatek namestite iz spletne strani get.adobe.com/flashplayer, kjer sledite navodilom.
-  Naravoslovne naloge TIMSS 2011 za višje razrede: Naloge iz publikacije Mednarodna raziskava trendov znanja matematike in naravoslovja 2011. Vir: http://timsspei.blog.arnes.si
- Otrok je rojen / A child is born: Fotografije švedskega raziskovalca na področju medicinske fotografije o čudežu življenja. Tudi na: http://static.scanpix.se/misc/bildspel/LennartNilsson/index.html
-  Anatomija - okostje: Umesti besede - pojme - na pravo mesto.
-  Pisani živalski svet: Sklop 3 nalog za zabavno učenje in spoznavanje zanimivosti o živalih, ki jih do sedaj mogoče še nismo vedeli.
-  Sesalci: Nekaj zanimivih informacij o sesalcih.
-  Največji, najglasnejši, najdaljši, ...: Zanimive informacije o različnih živalih.
-  Zdravje in bolezni: spletni kviz o poznavanju najpogostejših človekovih bolezni
-  Človeško telo: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje o človeškem telesu.
-  Kaj veš o rastlinah?: Sklop 3 nalog za zabavno učenje in spoznavanje zanimivosti o rastlinah.
-  Brez knjige - zbirka nalog: navodila: Zbirka nalog vsebuje vaje za matematiko (te so najbolj obsežne), geografijo, kemijo, biologijo, angleščino, nemščino, španščino in francoščino.
-  Hrana, ki zdravi in spominja na človeške organe: S pomočjo opisa in slik ugotovimo podobnost zelenjave in sadja s človeškimi organi.
Vir: www.dontolmaninternational.com,
-  Globoko vdihni in reši križanko: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Ob križanki je besedilo, v katerem lahko poiščemo odgovore. Utrjevanje znanja in spodbujanje branja z razumevanjem.
-  Zgradba živčne celice: Utrjujejo pojme iz snovi Živčna celica.
- Prebavila: Povezovanje pojmov z opravljanjem njihove naloge.
- Sem iz celic (Rokus, Biologija 9): Naloga je namenjena samopreverjanju ali utrjevanju.
Tematske križanke in druge uganke so dober pripomoček za spodbujanje uporabe pisnih virov.
Učencem na zabaven način približamo branje in razumevanje besedila in mu približamo učenje iz učbenika.
-  Prvotni organizmi: Kviz je sestavljen po učbeniku Biologija 8, TZS 2001.
-  Človeško telo: Naloge so sicer v angleščini, vendar so zelo nazorne in jih reševalec lahko rešuje s pomočjo namigov. Koristnen pripomoček za utrjevanje ali spoznavanje telesa.
- Enocelične živali in rastline: Tematska križanka po besedilu učbenika TZS, Biologija 8
- Prvotni organizmi: Tematska križanka po besedilu učbenika Biologija 8, TZS
- Razvoj biološkega znanja - raziskovalci: Tematska spletna križanka po besedilu učbenika Biologija 8, TZS
- Sistem živih bitij: Tematska križanka, po besedilu učbenika Biologija 8, TZS
- Preprosti mnogocelični organizmi: Križanka je sestavljena po besedilu učbenika Biologija 8, TZS
- Cvetovi in semena: Križanka je sestavljena po besedilu učbenika Biologija 8, TZS
- Naprednejše mnogocelične živali: Križanka je sestavljena po besedilu Biologija 8, TZS
- Mehkužci: Tematska spletna križanka, osnovana na besedilu učbenika Biologija 8, TZS
- Telesni členi in noge: Križanka v povezavi z učbenikom. Spodbuda za učenje iz pisnih virov. Tehniška založba, Biologija 8, 2002
- Preprosti mnogocelični organizmi:
-  Mahovi - mini kviz: Kviz je zastavljen iz besedila o mahovih, učbenik Biologija 8, TZS. S klikanjem na napačne besede reševalec utrjuje znanje.
- Sistem živih bitij:
|